Vilém Persy

image

umělecký maskér - vlásenkář, vizážista
Narozen v r. 1965 v Praze.
Komunikativní, extrovertní a cílevědomý typ.
Po absolvování tříletého učebního oboru maskér - vlásenkář pracoval 10 let v Národním divadle Praha, kde byla na něm vyžadována dokonalost práce i v nejmenších detailech.
Svůj profesní debut uskutečnil v několika velkých pražských muzikálech (Hair, Rusalka, Pomáda, Monte Cristo, Kleopatra, Dracula, Tři mušketýři).
Také přijal spolupráci kosmetické značky Helena Rubinstein, Guerlain a Clarins jako vizážista.
Módní přehlídky: Taiza, Max Mara aj.
S režisérem panem Zdeňkem Troškou se poprvé setkal na projektu Křižíkova fontána - Rusalka, uměleckou vizi a představy režiséra dokázal naplnit svým podílem na tvorbě filmů Z pekla štěstí 2, Kameňák a Kameňák 2 a 3.
Jeho schopnosti, kreativitu a talent objevila i produkce TV Prima, kde dlouhodobě externě pracuje jako maskér při přípravě rozličných pořadů.
V neposlední řadě si pozici profesně vyzrálého maskéra udržel spoluprací při tvorbě Hollywoodských velkofilmů (americké produkce) A Knight's Tale (Příběh rytíře), Hart's War (Hartova válka), "XXX" (2-nd unit), Van Helsing, Untitled Montecito Project, The Brothers Grimm a Tristan and Isolde, Stillking Films s.r.o., Prospero, Agentura Orfeus.
Od června roku 2010 jako vedoucí umelecký maskér nejsledovanějšího seriálu v České republice - "Ordinace v růžové zahradě II".
V roce 2011 jako umělecký maskér celovečerního filmu "Tady hlídám já". Režie Juraj Šajmovič ml..

Galerie

pix pix pix pix pix pix

.....

.......

Kontakt

Vilém Persy

Novodvorská 44/96
142 00 Praha 4 - Lhotka
Czech Republic

tel.: +420 241 721 067
mobil: +420 603 804 583
email: vilem.persy@volny.cz